Törvénysértő volt a „Nemzeti Petíció” közmédiás sulykolása
Ugyan a Magyar Helsinki Bizottság és a Mérték Médiaelemző Műhely beadványa nyomán a médiahatóság megbírságolta a köztévék üzemeltetőjét és annak vezetőjét, de a Médiatanács nem lépett fel időben a Fidesz jogsértő köztévés választási kampányának leállítása érdekében. A közmédia politikai kisajátítása ellen és az álruhás politikai kampányokkal szemben jelenleg igénybe vehető jogorvoslati lehetőségek nem elég hatékonyak – állapítja meg a két szervezet.