Jogi segítség az Ukrajnából menekülőknek
A legfontosabb tudnivalók
Augusztus 21-től csak a háborús műveletek által sújtott ukrán területekről érkező menedékesek lesznek jogosultak központi állami elszállásolásra.
Az első területlistát július 4-én tették közzé. A menedékesek innen értesülhetnek arról, hogy maradhatnak-e szállásukon, vagy el kell-e költözniük.
Azok, akik most állami szálláshelyen laknak, de nem folyik hadműveleti tevékenység az egykori lakhelyükön 2024. július 10-ig kérvényezhetik a továbblakást különös méltánylást érdemlő helyzetükre tekintettel. A Magyar Helsinki Bizottság közzéteszi azt a mintakérelmet, amelyet információk szerint a védelmi bizottságok rendszeresítenek, és amelyet rajtuk keresztül juttathatnak el az érintettek Pál Norbert kormánybiztosnak, aki a kérelmezők sorsáról fog dönteni.
A Magyar Helsinki Bizottság kéri az új szabályozással érintetteket és segítőiket, hogy írjanak a ukrainecrisis@helsinki.hu e-mail címre, amelyen keresztül jogi segítséget kérhetnek azok, akiktől most megvonja a segítséget a kormány.
További részletek itt olvashatóak az új rendeletről.
A kormány újabb egy évvel meghosszabbította a Magyarországon élő ukrajnai menedékesek ideiglenes védelmét.
Továbbra is jogszerűen élhetnek Magyarországon, dolgozhatnak, bérelhetnek lakást, járhatnak iskolába és igénybe vehetik az egészségügyi szolgáltatásokat. Igazolványukat nem kell a hatóságnál meghosszabbíttatniuk, azok 2025 március 4-ig még biztosan érvényesek maradnak.
Jogi tájékoztatóink és mintalevelek
-
Információ az Ukrajnából menekülők elszállásolásáról
2023. augusztus 1-től változnak az Ukrajnából érkezők elszállásolása után igényelhető támogatás szabályai. A szabályok a menedékes státuszra jogosultak és a menedékes státuszt már megszerzett személyekre vonatkoznak. Ugyanezek a szabályok érvényesek az Ukrajnában állandó lakhellyel rendelkező, 2022. február 24-én vagy azt követően Magyarországra érkező kettős állampolgárokra is.
2023. augusztus 1-től a BOK csarnok is felfüggesztette a működését, ahonnan eddig az Ukrajnából újonnan érkezők először segítséget kaphattak. Arról, hogy az augusztus 1. után érkezők milyen módon tudnak szállást és egyéb segítséget kérni Magyarországon, a 3. pontban írunk részletesen.
Információ az Ukrajnából menekülők elszállásolása után kapható támogatásról (HU)
Information on support available after housing refugees from Ukraine (ENG)
Информация о субсидии, предоставляемой за размещение беженцев из Украины (RU)
***
***
-
Tájékoztató az Ukrajnából menekülő ukrán-magyar kettős állampolgároknak
Milyen védelemre vagyok jogosult Magyarországon? Milyen jogaim vannak Ukrajnából menekült kettős állampolgárként? – Ez a tájékoztató hasznos információkat tartalmaz számodra, ha ukrán-magyar kettős állampolgár vagy és állandó lakóhellyel rendelkeztél Ukrajnában, ahonnan 2022. február 24-én vagy azt követően menekültél és érkeztél Magyarországra.
-
Tájékoztató az Ukrajnából menekülő ukrán állampolgárok számára, valamint az Ukrajnában elismert menekültek, hontalanok és családtagjaik számára
Ez a dokumentum fontos információkat tartalmaz azok számára, akik
- ukrán állampolgárok, vagy
- ukrán állampolgár családtagjai, vagy akiket
- Ukrajnában menekültként vagy hontalanként ismertek el, vagy akik
- Ukrajnában elismert menekült vagy hontalan személy családtagjai,
és 2022. február 24-e előtt Ukrajnában éltek, majd február 24-én vagy később érkeztek Magyarországra.
-
Tájékoztatás azoknak az ukrán állampolgároknak és Ukrajnában elismert menekülteknek, akik 2022. február 24. előtt hagyták el Ukrajnát
Ez a tájékoztató hasznos információkat tartalmaz számodra, ha 2022. február 24. előtt jogszerűen érkeztél Magyarországra, most a háború miatt nem tudsz visszatérni Ukrajnába ÉS ukrán állampolgár vagy ukrán állampolgár családtagja vagy (házastársa, élettársa, kiskorú gyermeke, ukrán állampolgár gyermek szülei és más rokonai, akik egy háztartásban éltek, még ha nem is ukrán állampolgárok), vagy ha Ukrajnában menekültként vagy hontalanként ismertek el, vagy ilyen személy családtagja vagy.
Information for those Ukrainian people and refugees who fled Ukraine before 24 February (EN)
Інформація для українців і біженців, які евакуювалися з України до 24 лютого (UKR)
Информация для тех граждан Украины и беженцев, которые покинули Украину до 24 февраля (RU)
-
Ukrajnából menekülő nem ukrán állampolgárok számára készült tájékoztatónk
Ez a tájékoztató hasznos információkat tartalmaz azok számára, akik nem rendelkeznek ukrán állampolgársággal, de Ukrajnában éltek, mielőtt a háború miatt el kellett hagynia az országot.
Information for non-Ukrainian citizens fleeing from Ukraine (EN)
Информация для спасающихся из Украины граждан не Украины (RU)
-
Információ az Ukrajnából menekült gyerekek védelméről
Ukrajnát a háború kezdete óta több millió gyerek kényszerült elhagyni. Ők különösen sérülékeny és kiszolgáltatott helyzetben vannak, ezért fokozott jogi és szociális védelemre van szükségük.
Gyermekjogi tájékoztatónkért kattints ide!
Szeptemberben az ukrán gyerekeknek is becsöngetnek
-
Tájékoztató ügyvédek és jogászoknak, akik az Ukrajnából menekülő embereknek nyújtanak jogi segítséget
Ebben a tájékoztatóban röviden bemutatjuk azokat a jelentősebb jogszabályokat és jogintézményeket, melyeket a külföldről Magyarországra menekülő emberek jogi helyzetével összefüggésben elsődlegesen alkalmazni kell.
Ismertetjük a külföldieket Magyarországon megillető védelem formáit, különös hangsúlyt fektetve az Ukrajnából menekülőket esetlegesen megillető ideiglenes (menedékes) védelmi státusz jellemzőire, illetve a menedékes eljárásra. Végezetül kitérünk azoknak a jogi helyzetére is, akiket – bár Ukrajnából menekülnek – ideiglenes védelem nem illet meg, röviden vázolva a jogellenes tartózkodás következményeit is.
A tájékoztató angol nyelvű változata innen tölthető le.
-
Gyakran ismételt kérdések és válaszok
Összegyűjtöttük azokat a visszatérő kérdéseket, melyeket az Ukrajnából menekülők tettek fel munkatársainknak, és amikre nem tértünk ki más tájékoztatónkban.
Gyakran ismételt kérdések és válaszok az ukrajnai menekültek számára (HU)
Frequently asked questions with answers (EN)
ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ (UKR)
ЧАСТО ЗАДАВАЕМЫЕ ВОПРОСЫ С ОТВЕТАМИ (RU)
-
Mintalevél az Ukrajnából menekülők térítésmentes, illetve támogatott egészségügyi ellátásának előmozdítása érdekében
A Magyar Helsinki Bizottsághoz sok megkeresés érkezik az Ukrajnából Magyarországra menekült emberek egészségügyi ellátásokhoz való hozzáférésének nehézségeiről. Magyar és ukrán állampolgárok egyaránt arról számolnak be, hogy csak TAJ kártya birtokában látnák el őket, ennek hiányában pedig csak akkor, ha kifizetik a kezelések költségét.
Az Ukrajnából menekülők jogosultak az egészségügyi ellátások széles körének ingyenes vagy részben támogatott igénybevételére. Annak érdekében, hogy elősegítsük a menekülők egészségügyi ellátásának hatékonyságát, egy mintalevelet írtunk, amit az érintettek és segítőik megmutathatnak a háziorvosoknak, a kórházi és a gyógyszertári személyzetnek.
Amennyiben a levél felhasználása önmagában nem vezet eredményre, úgy keressenek minket a ukrainecrisis@helsinki.hu email címen.
Utolsó frissítés: 2023. szeptember 21.
-
Mintalevél az Ukrajnából menekülők oktatáshoz való hozzáférésének elősegítése érdekében
A Magyar Helsinki Bizottsághoz sok megkeresés érkezik azzal kapcsolatban, hogy az Ukrajnából Magyarországra menekült emberek oktatáshoz való hozzáférése gyakran nehézségekbe ütközik. Magyar és ukrán állampolgárok egyaránt arról számolnak be, hogy az óvodák, iskolák nem veszik fel gyermekeiket helyhiányra hivatkozva, vagy azért, mert nem rendelkeznek TAJ kártyával és lakcímkártyával.
Az Ukrajnából menekülő gyermekek jogosultak, sőt, 3 és 16 éves koruk között kötelesek Magyarországon részt venni az óvodai és iskolai nevelésben. Annak érdekében, hogy elősegítsük a menekülők oktatáshoz való hozzáférésének a hatékonyságát, egy mintalevelet írtunk, amit az érintettek és segítőik megmutathatnak a bölcsődei és óvodai dolgozóknak, iskolaigazgatóknak és más, oktatásban dolgozó szakembereknek.
Amennyiben a levél felhasználása önmagában nem vezet eredményre, úgy keressenek minket a ukrainecrisis@helsinki.hu email címen.
Mintalevél az Ukrajnából menekülők oktatáshoz való hozzáférésének elősegítése érdekében
Образец письма о содействии доступу к образованию для беженцев из Украины
Последнее обновление: 31 января 2024 г.
В Венгерский Хельсинкский комитет поступает много запросов относительно того, что люди, бежавшие из Украины в Венгрию, часто сталкиваются с трудностями в доступе к образованию. Как граждане Венгрии, так и граждане Украины сообщают, что детские сады и школы не принимают их детей из-за нехватки мест или из-за отсутствия у них карты TAJ или карты адреса проживания.
Дети, бегущие из Украины, имеют право и даже обязаны посещать детские сады и школы в Венгрии в возрасте от 3 до 16 лет. Чтобы повысить эффективность доступа беженцев к образованию, мы написали образец письма, которое заинтересованные стороны и их помощники могут показать работникам детских садов, директорам школ и другим специалистам, работающим в сфере образования.
Если использование одного лишь письма не привело к результату, свяжитесь с нами по адресу электронной почты ukrainecrisis@helsinki.hu.
—
Зразок листа про сприяння доступу до освіти для біженців з України
Останнє оновлення: 31 січня 2024 р.
До Угорського комітету Гельсінкі надходить багато запитів щодо того, що люди, які втекли з України до Угорщини, часто стикаються з труднощами в доступі до освіти. Як громадяни Угорщини, так і громадяни України повідомляють, що дитячі садки та школи не приймають їхніх дітей через брак місць або через відсутність у них картки TAJ або картки адреси проживання.
Діти, які біжать з України, мають право і навіть зобов’язані відвідувати дитячі садки та школи в Угорщині віком від 3 до 16 років. Щоб підвищити ефективність доступу біженців до освіти, ми написали зразок листа, який зацікавлені сторони та їхні помічники можуть показати працівникам дитячих садків, директорам шкіл та іншим фахівцям, які працюють у сфері освіти.
Якщо використання одного листа не привело до результату, зв’яжіться з нами за адресою електронної пошти ukrainecrisis@helsinki.hu.
Letölthető mintakérelem az átköltözésre kötelezett menekülőknek
Azok, akiket átköltözésre köteleztek, de szeretnének a családjukkal együtt, a jelenlegi szálláshelyükön maradni, kérelmet nyújthatnak be a helyileg illetékes Védelmi Bizottsághoz. Ehhez készítettük az alábbi mintakérelmet.
- Mintakérelem magyar nyelven itt.
- Mintakérelem orosz fordítása itt.
Szállásadóknak mintaválasz, hogy továbbra is megkaphassák a kiskorú gyerekek mindkét szülője után járó támogatást
A kormány augusztus 1-én módosította az Ukrajnából érkezettek ellátásról szóló 104/2022. rendeletet. A módosított rendelkezéseket a kormányhivatalok és a védelmi bizottságok Alaptörvény-ellenesen úgy értelmezik, hogy nem jogosult támogatott lakhatásra a kiskorú gyerekek mindkét szülője. Ez a gyakorlatban nehéz helyzet elé állítja a családokat és a szállásadókat egyaránt.
A Magyar Helsinki Bizottság segítséget nyújt a szállásadóknak abban, hogy továbbra is megkaphassák a kiskorú gyerekek mindkét szülője után járó támogatást. Arra bátorítjuk a szállásadókat, hogy küldjék meg a mellékelt levelet a megyei kormányhivataloknak és védelmi bizottságoknak, és ennek alapján kérjék a kiskorú gyerekek mindkét szülője után a támogatás napi összegét. Emellett pedig keressék fel a Helsinki Bizottságot, hogy a lehető legkorábban támogathassuk őket a jogszabálysértő gyakorlat felszámolásában és a náluk lakó emberek jogainak hatékony védelmében.
A Magyar Helsinki Bizottság segíti az Ukrajnából menekülőket. Ahogy eddig, ezután is számíthatnak ránk a menedékkérők.
2022. február 24. óta állandó ügyeletben vagyunk. Azzal segítünk, amiben a legjobbak vagyunk – ingyenes jogi tanácsadással, folyamatosan frissülő, könnyen érthető jogi tájékoztatóval, a nemzetközi szervezetek és a sajtó hiteles információkkal való ellátásával.
Elérhetőségeink:
ukrainecrisis@helsinki.hu
facebook.com/helsinkibizottsag
Az Ukrajnából menekülők kérdéseit hetente három alkalommal (hétfőn: 9-12, csütörtökön: 14-18, és pénteken: 10-16 óra között) oroszul is meg tudjuk válaszolni ezen a telefonszámon:
+36 70 302 6219
Problémája volt a Helsinki Bizottság segítségnyújtásával? Sérelem érte önt a Helsinki Bizottság egy munkatársa vagy partnere (például tolmácsa) részéről? Kattintson ide!
Más segítő szervezetek
Az alábbi szervezetekhez fordulhat, akinek nem jogi segítségre van szüksége
-
Artemisszió Alapítvány - Mira Interkulturális Közösség
Az Artemisszió Alapítvány Mira Interkulturális Közössége a 8-ik kerületi Mira Házban közösségi programokat, magyar és más nyelv oktatását és mentorprogramot szervez a Budapesten élő bevándorlók és menekültek integrációja elősegítése céljából. Közösségi programjaink között megtalálhatóak kirándulások Budapesten kívül, egy focicsapat, női jóga reggelente, anyuka klub, interkulturális estek és ünnepségek, kreatív foglalkozások, információs estek, gyerek és családi programok. Magyar és más nyelvek tanítása önkéntes tanárok által zajlik felnőtt, gyerek és tini csoportoknak.
Elérhetőségek:
- info@mira.artemisszio.hu
- +36 70 411 7135
- https://www.facebook.com/mirabudapest
- Messenger: Mira Ház
-
Budapest Józsefvárosi Evangélikus Egyházközség - Dévai Fogadó
Budapest Józsefvárosi Evangélikus Egyházközség – Dévai Fogadó hétköznaponként 9 -17 között lakhatási támogatással, voucherrel, tárgyi adományokkal, ruhabörzével, közösségi rendezvényekkel, egyéni és csoportos szociális esetkezeléssel (lakhatás, munkavállalás, egészségügyi, oktatás), traumakezelést segítő közösségi rendezvényekkel, ingyenes gyermekfelügyelettel, magyar mint idegen nyelv és angol nyelvtanfolyamokkal, művészetterápiás foglalkozásokkal, gyermekprogramokkal és nyári táborokkal támogatja az Ukrajnából menekülő embereket.
Elérhetőségek:
-
Cordelia Alapítvány
A Cordelia Alapítvány pszichiáterekkel, pszichológusokkal, speciális terapeutákkal, képzett tolmácsokkal és más segítőkkel nyújt pszichés segítséget az Ukrajnából menekülő embereknek.
Elérhetőségeik:
- cordelia@cordelia.hu
- www.facebook.com/cordeliafoundation
- +36 1 3491 450
-
Diakónia
A Diakónia tanácsadással, szállás- megélhetési és gyógyszer támogatással segíti a menekülőket.Elérhetőségük: helpu@lutheran.hu
-
EMMA Egyesület
Az EMMA Egyesület humanitárius programjának kedvezményezettjei az Ukrajnából menekült várandós és kisgyermekes nők. Az Egyesület szakemberei támogatást nyújtanak
- személyes támogató beszélgetések formájában, illetve
- információ nyújtásával a szexuális és reprodukciós egészséget érintő kérdésekben (várandósgondozásról, szülésről, fogamzásgátlásról, krízishelyzet esetén a biztonságos terhességmegszakítás menetéről)
- az újszülöttek anyakönyvezéséről, állampolgárságuk bejegyzéséről, és
- a szülés után igényelhető anyasági támogatásokról.
Elérhetőségek:
- Telefon: +36 70 622 3346
- E-mail: humanitarian@emmaegyesulet.hu
- személyesen szerdánként 10:00 és 14:00 között a Budapest, Bihari János u. 16. I./7. szám alatt (17-es kapucsengő)
-
Jezsuita Menekültszolgálat
A Jezsuita Menekültszolgálat által adható támogatások jelenleg:
- Élelmiszer vásárlási utalvány támogatás 40 ezer Ft értékben (támogatói kérelmet az info@jmsz.hu címre kellene küldeni) havonta 18 család részére (egyszeri támogatás)
- Gyógyszer támogatás (orvosi igazolás szükséges, felhőbe is felírhatják a receptet)
- Szépségnap havonta 2x – kozmetika/fodrászat/manikűr/lakkozás (időpontra jelentkezni a rozsa.magdolna@jmsz.hu címen lehet az ajánló szervezet és szociális munkás megjelölésével)
- Kreatív nap (havonta 1x)
- Családi nap (havonta 1x)
- MID oktatás középiskolákban (www.jmsz.hu oldalon letölthető oktatási anyagokkal)
- Mentorálás
-
Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány
Az ingyenes lelkisegély-vonalon várják az olyan 24 év alatti Ukrajnából menekült fiatalok megkeresését is, akiknek lelki támogatásra vagy segítségre van szüksége. Anyanyelvükön, ukrán és orosz nyelven is tudnak a Kék Vonal munkatársaihoz fordulni minden kedden és csütörtökön 16.00 és 20.00 között telefonon a +36 80 984 590 számon és levélben: ukraine@kek-vonal.hu.
-
Menedék Egyesület
A Menedék Egyesület széleskörű támogatást nyújt menekülteknek és más külföldieknek a komplex szociális munka eszköztárán keresztül, egyéni és csoportos foglalkozások keretében. Az alábbi témakörökben felmerülő kérdések megválaszolásával segítjük az érintetteket: tartózkodási engedély, családegyesítés, munkavállalás, hosszú távú letelepedés, egészségügy és oktatás.
Elérhetőség:
- menedek@menedek.hu
- +36 20 450 7245
-
Migration Aid
A Migration Aidhez fordulhatsz, ha
- információra van szükséged a magyarországi tartózkodással kapcsolatban. Célunk, hogy pontos és hiteles információt nyújtson azok számára, akik Ukrajnából érkeznek Magyarországra vagy itt szeretnének letelepedni. Kollégáink hétköznapokon 9-17 óra között nyújtanak segítséget az alábbi elérhetőségeken:
- Email: sos@migaid.org
- Telefon: +36 30 299 4230
- Weboldal: https://migaid.org/sos/
- Facebook: https://www.facebook.com/migaid
- SOS szállásra van szükséged keresd a Migration Aid győri menekültszállóját. Elérhetőségeink:
- Cím: Győr, Hűtőház u. 5.
- Telefon: +36 30 299 4230
- Email: sos@migaid.org; gyor@migaid.org
- Facebook: https://www.facebook.com/groups/migrationaidgyor/
- gyermeked számára napközbeni foglalkoztatást keresel: a Migration Aid Learning Without Borders (LWB) projektje Ukrajnából érkező családok gyermekeinek biztosít napközi otthonos foglalkoztatást. Elérhetőségek:
- Email: lwb@migaid.org
- Telefon: +36 30 2800 618
- Facebook: https://www.facebook.com/migrationaid.lwb/
Migration Aid, Madridi,
+36 30 146 6508
https://www.facebook.com/migrationaidmadridi/továbbá:
Győr, Hűtőház u. 5.
gyor@migaid.org
Migration Aid Győri menekültszálló
https://www.facebook.com/groups/migrationaidgyor/
- gyermeked számára napközbeni foglalkoztatást keresel. A Migration Aid Learning Without Borders projektje Ukrajnából érkező családok gyermekeinek biztosít napközi otthonos foglalkoztatást.
Elérhetőségek:
Learning Without Borders
lwb@migaid.org
+36 30 2800 618
https://www.facebook.com/migrationaid.lwb/
- információra van szükséged a magyarországi tartózkodással kapcsolatban. Célunk, hogy pontos és hiteles információt nyújtson azok számára, akik Ukrajnából érkeznek Magyarországra vagy itt szeretnének letelepedni. Kollégáink hétköznapokon 9-17 óra között nyújtanak segítséget az alábbi elérhetőségeken:
-
Next Step Hungary Egyesület
Az egyesület oktatási és közösségi tevékenységeket kínál menekülteknek és más harmadik országbeli állampolgároknak, kiszolgáltatott személyeknek – felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt – a társadalmi befogadás és a munkaerő-piaci integráció elősegítése érdekében.
A Next Step Hungary Egyesületnél egész évben számos ingyenes oktatási program érhető el, például nyelvtanfolyamok, informatikai képzések és robotikai workshopok. Gyakoriak az egyéni és szociális készségeket fejlesztő tevékenységek, kézműves foglalkozások és közösségi rendezvények is. Kedvezményes árú autóvezetői és targoncakezelő tanfolyamok ad hoc jelleggel indulnak, a szervezeti kapacitások függvényében. Az egyesület ingyenes iskola utáni házi feladatközpontot és korrepetáló foglalkozásokat működtet a gyermekek számára; július-augusztusban pedig nyári táborokat szerveznek. A legtöbb tevékenység angol nyelven zajlik, néhányat ukránra tolmácsolnak.
Esetenként sor kerül természetbeni adományok – például élelmiszerek, ruhák, cipők, higiéniai cikkek, babafelszerelések vagy iskolai felszerelések – szétosztására a menekültek, más harmadik országbeli állampolgárok és kiszolgáltatott személyek körében.
A Next Step Hungary Egyesület olyan átmeneti szállást üzemeltet nők számára, ahol a rászorulók legfeljebb 3 hónapig tartózkodhatnak partner civil szervezetek beutalása alapján.
Az egyesület aktuális programkínálatáról a Next Step levelezőlistára történő feliratkozással tájékozódhat (az oldal aljára görgetve).
Elérhetőségeik:
- E-mail: info@nextstepeu.org
- Telefon: +3670 325 5205 – kedden, szerdán és csütörtökön 10:00 és 18:00 között
-
UNHCR Magyarország
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) az ENSZ Menekültügyi Ügynöksége, azokat az embereket védi, akik konfliktusok és üldöztetés miatt kénytelenek elhagyni otthonukat. Több mint 130 országban dolgozunk, emberek millióit védjük életmentő támogatással, az alapvető emberi jogok védelmével és egy jobb jövő felépítésének segítésével. Az UNHCR kiegészíti Magyarország kormányának az Ukrajnából érkezők támogatására irányuló erőfeszítéseit, koordinálva a nemzeti hatóságokkal, a civil társadalom szereplőivel és a menekülteket segítő szervezetekkel.
Ha bármilyen speciális igénye van, az UNHCR Magyarország a megfelelő helyre tudja irányítani Önt, hogy megkapja a szükséges támogatást. Ha általános tájékoztatást szeretne kapni a menedékjoggal és a magyarországi menekültügyi eljárásokkal kapcsolatban, vagy ha a menekültügyi szolgáltatásokkal kapcsolatban kérdései vannak, az UNHCR Magyarországgal ezen az e-mail címen veheti fel a kapcsolatot: hunbucontact@unhcr.org.
Elérhetőségek:
- UNHCR Helpsite: https://help.unhcr.org/hungary/
- Menekültügyi segélyvonal (ingyenes): +36 80 984 583 (hétfőtől péntekig 8-17 óráig).
- E-mail: hunbucontact@unhcr.org
- Facebook: UNHCR Magyarország
- Telegram: https://t.me/UNHCR_Hungary
Hogyan segít a Magyar Helsinki Bizottság?
Ezt tettük a háború kitörése óta
Így támogathatod az ukrajnai menekülőkért végzett munkánkat
- Ha teheted, adományozz honlapunkon keresztül, hogy gyorsan és hatékonyan tudjunk reagálni a krízisre a továbbiakban is!
- Juttasd el tájékoztató anyagainkat, híreinket, felhívásainkat azokhoz a csoportokhoz, melyekben aktív vagy!