Közönségkutatás Segíts a válaszaiddal, hogy jobbak lehessünk!

VicTory: Helyreállító és áldozatközpontú megközelítés a gyűlölet és az (erőszakos) extrémizmus mérséklésére Európában (2024-2026)

Translation is available for this content

Switch to English

A VicTory projekt célja, hogy elősegítse az áldozatok jogainak védelmét szolgáló jogszabályok és gyakorlatok hatékony és koherens végrehajtását, támogatást nyújtson az áldozatoknak a büntetőeljárás során, és segítse a másodlagos viktimizáció megelőzését. Az áldozatközpontú megközelítésen keresztül a projekt kulcsfontosságú szakembereket (büntető igazságszolgáltatási szakértőket, áldozatsegítő szakembereket, esetmenedzsereket) ruház fel ismeretekkel és gyakorlati eszközökkel ahhoz, hogy jobban megértsék és kezeljék a gyűlölet-bűncselekményekkel és az (erőszakos) extrémizmussal kapcsolatos incidensek áldozatait. A projekt emellett kiemelt figyelmet fordít a helyreállító gyakorlatok alkalmazására, azzal a céllal, hogy felhívja a szakemberek figyelmét és képessé tegye őket, valamint a közösségeket és magukat az áldozatokat arra, hogy sikeresen részt vegyenek ezen folyamatokban, ezáltal javítva az áldozatok igazságszolgáltatáshoz és alapvető támogatáshoz való hozzáférését.  

Mindezek fényében a projekt fő célja, hogy áldozatközpontú megközelítést dolgozzon ki a gyűlölet-bűncselekmények és az (erőszakos) extrémizmus áldozatainak támogatására. Célja továbbá a jogszabályok és a jó gyakorlatok – így a helyreállító gyakorlatok – hatékony és következetes alkalmazásának javítása az áldozatok jogainak védelme és a másodlagos viktimizáció elkerülése érdekében. A projekt harmadik célkitűzése az áldozatokkal foglalkozó kulcsfontosságú szakemberek kapacitásának, beavatkozásának, támogatásának és együttműködésének javítása. Mindezek eredményeképp és az áldozatok jogairól szóló uniós stratégia (2020-2025) prioritásaival összhangban a VicTory projekt előmozdítja „az uniós jog hatékony és koherens alkalmazását az áldozatok jogai terén”. Ennek során a projekt közel 500 érintettre gyakorol majd közvetlen hatást. 

 

A projekt létrejöttét az Európai Unió Igazságszolgáltatás Programja (JUST) (2021-2027) tette lehetővé. Projekt száma: 101160555. A produktumok a szerzők véleményét tükrözik és kizárólag ők vállalnak érte felelősséget, az nem tekinthető az Európai Bizottság álláspontjának. 

Megosztom másokkal

Hiteles forrásból szeretnél információhoz jutni?

Ne maradj le a legfontosabb történésekről, értesülj terveinkről. Tartsuk a kapcsolatot, iratkozz fel hírlevelünkre Te is!

Hírlevél feliratkozás

Kövesd a Helsinkit

Napi aktualitásokért és extra tartalmakért kövess minket a Facebookon

Magyar Helsinki Bizottság