Nemzetközi ügyvédi elismerést kapott a Magyar Helsinki Bizottság
Translation is available for this content
Switch to EnglishAz Ügyvédi Irodák Hálózata (LFN) díját a nemzetközi szervezet éves konferenciáján vette át Pardavi Márta, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke. A budapesti eseményen kiemelték a magyar civil jogvédő egyesület széleskörű tevékenységét, és azt, hogy olyan szorult helyzetű embereknek segítenek, akiknek egyébként nem volna esélye jogi képviseletre.
„Magyar jogászok és egyéb szakértők bátor csoportja évtizedek óta kitartóan dolgozik a teljes jogegyenlőségért. Ez igen tiszteletreméltó elköteleződés. Sok-sok különböző bőrszínű, hitű, nemű, származású és helyzetű embernek van szüksége a Magyar Helsinki Bizottság támogatására, tudására és tapasztalatára. Van tehát miért felnézni ennek a civil jogvédő szervezetnek a rendkívüli munkájára” – méltatta a díjazottat Szecskay András, a Szecskay Ügyvédi Iroda (SZÜI) irodavezető ügyvéde.
Ez az ügyvédi iroda tagja a magyar tagszervezete az LFN-nek, és különösen az ukrán háború óta mélyült el a kapcsolata a Magyar Helsinki Bizottsággal. A SZÜI nagyon sokat tett a hazai ügyvédek mozgósítása érdekében, hogy pro bono (ingyenes) munkával támogassák az ukrajnai menekülőket, akiknek leginkább a Magyar Helsinki Bizottság nyújt jogi segítséget.
„A Magyar Helsinki Bizottság tevékenysége a jogállamiság védelmétől a büntető igazságszolgáltatás és a fogvatartás problémáin át a menekültügyig terjed. Ezeket a látszólag egymástól távol eső területeket az emberi jogok kapcsolják össze. Bennünket jó okkal neveznek civil jogvédőknek, de a jogvédelem valójában csak egy eszköz ahhoz, hogy a nehéz helyzetű embereken, az ügyfeleinken és sérülékeny társadalmi csoportokon segíthessünk a jog és a nyilvánosság erejével” – köszönte meg az LFN díját Pardavi Márta, a Magyar Helsinki bizottság társelnöke.
Az LFN-t 1989-ben alapították, több mint 52 országban van jelen öt kontinensen, és mintegy ezer ügyvédet képvisel.