Feliratkozás hírlevélre Ne maradj le legfontosabb híreinkről 2025-ben!

ASPIRE: A menekültek áttelepülésének elősegítése (2008-2010)

Évről évre egyre több európai ország vállalja bizonyos számú menekült szervezett áttelepítését egy-egy konfliktusövezetből vagy olyan befogadó országból, ahol tartós védelmük nem biztosított.

Az ideiglenes menedék országából egy másik befogadó országba való áttelepülés (resettlement) a menekültek számára lehetséges „tartós megoldások” egyike. Évről évre egyre több európai ország vállalja bizonyos számú menekült szervezett áttelepítését egy-egy konfliktusövezetből vagy olyan befogadó országból, ahol tartós védelmük nem biztosított. A Magyar Helsinki Bizottság igyekszik népszerűsíteni az áttelepülést a hazai szakmai körökben, sürgetve, hogy az állam a gyakorlatban is használja a 2007-ben elfogadott menedékjogi törvény által szabott maximum 100 fős éves áttelepítési kvótát.

A jelenleg a Bizottság részvételével folyó „ASPIRE” (Assessing and Strengthening Participation In Refugee resettlement to Europe) projekt célja, hogy számos EU-tagállamot rábírjon arra, hogy formálisan is kötelezze el magát az áttelepülés támogatása mellett, továbbá hogy felmérje a közös európai koordináció hasznosságát ezen a területen. Ennek elérése érdekében a projektben résztvevő szervezetek felkutatják és összevetik a már létező példaértékű gyakorlatokat, találkozókat szerveznek, melyek célja a fő érintettek közötti kommunikáció elősegítése, illetve folyamatosan információt gyűjtenek és szolgáltatnak az áttelepüléssel kapcsolatban.

Koordinátor: Egyházak Bizottsága a Migránsokért Európában (CCME)

Támogató: Európai Menekültügyi Alap Közösségi Allokáció

Honlap: www.ecre.org/projects/resettlement/aspire

 

 

 

Megosztom másokkal

Hiteles forrásból szeretnél információhoz jutni?

Ne maradj le a legfontosabb történésekről, értesülj terveinkről. Tartsuk a kapcsolatot, iratkozz fel hírlevelünkre Te is!

Hírlevél feliratkozás

Kövesd a Helsinkit

Napi aktualitásokért és extra tartalmakért kövess minket a Facebookon

Magyar Helsinki Bizottság